Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

SUPERWIZJA. SUPERWIZJA GRUPOWA

Grupa superwizyjna przeznaczona jest dla psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, wszystkich zainteresowanych uzupełnianiem nowej wiedzy z zakresu pracy z traumą, a także ugruntowanie wiedzy psychoterapeutycznej, którą terapeuta, psycholog posiada.

Praca z traumą jest szczególnym wyzwaniem dla psychoterapeutów oraz innych osób zajmujących się pomaganiem. Różni się znacznie od pracy psychoterapeutycznej, ponieważ więcej uwagi skierowane jest na integracje przeciwieństw (zasobów i deficytów), danej osoby a nie koniecznie na dane działanie i osiąganie celów.

Superwizja jest prowadzona w formie grupowej. Na szczególną uwagę zasługuje praca superwizyjna w obszarze różnych traum:

·      Traumy szokowej,

·      Traumy prenatalnej,

·      Traumy okołoporodowej,

·      Traumy rozwojowej,

·      Traumy relacyjnej,

·      Traumy symbiotycznej,

·      Tramy transgerneracyjnej.

·      Obszary rozwojowe,

·      Obszary systemowe.

Podczas superwizji będzie możliwość omawiania różnych przypadków z którymi pracuje terapeuta lub osoba zajmująca się pomaganiem. W przypadku pracy z traumą, będzie można wyraźnie podążać ścieżką psychoterapeutyczną uwzględniając specyfikę pracy, tzn. zauważanie zasobów pacjenta, deficyty, kontekst z którego pacjent wyrasta i w którym żyje, linię życia pacjenta i jego ważne wydarzenia w jego historii, zarówno pozytywne jak i negatywne (ruch wahadłowy pomiędzy deficytami, a zasobami), poszukiwaniem sensu życia klienta, konstruowaniem przyszłości uwzględniając „ruch miłości życia”.

Szczególnie będziemy rozróżniać zdarzenia pomiędzy 1. Pozytywnymi doświadczeniami, 2. Trudnych doświadczeniami i sposobami radzenia sobie z nimi, 3. Tzw. Utknięciami – wir traumy, a także rozwojowe i systemowe.

SPOSÓB REALIZACJI:

Zajęcia odbywać się  raz w miesiącu we wtorki od 16:00 do 20:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

GDZIE: W Instytucie Rozwoju Potencjału Życia w Bielsku – Białej, ul. Mickiewicza 39/7.

TERMIN:

1 spotkanie – 14 stycznia

2 spotkanie – 18 luty

3 spotkanie – 10 marca

4 spotkanie – 21 kwietnia

5 spotkanie – 27 maja (wyjątek środa)

6 spotkanie – 16 czerwca 2020.

ILOŚĆ OSÓB: do 8 osób.

KOSZT TRENINGU:150 ZŁ. Na miesiąc przed rozpoczęciem zajęć proszę wpłacić 150 zł, za pierwsze spotkanie, na konto: Instytut Rozwoju Potencjału Życia ING 75 1050 1070 1000 0092 6304 9943.

Zgłoszenie swojego uczestnictwa proszę kierować pod numer telefonu: 603 067 413 lub adres email: piotrinstytut@gmail.com

PROWADZĄCY: Piotr Bednarczyk