Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

JA OBECNE. GRUPA PÓŁROCZNA.

Kolejny krok w drodze do pełni człowieczeństwa, w ruchu miłości życia, dotyczy ja obecnego. Najbardziej wyraźnie możesz dostrzec swoją obecność w swojej cielesności. Jesteś taki jaki jesteś. Ze swoim ciałem, emocjami, potrzebami, tęsknotami, pragnieniami. W tym wszystkim czego doświadczasz w swojej cielesności i poprzez nią się wyrażasz, jesteś. Takie podejście różni się do tego jak Cię spostrzegają inni, jakie znaczenie Ci nadają. W tym ujęciu, a także w ujęciu różnych programów, jakie na Ciebie nakłada otoczenie, tworzysz wizerunek siebie, a niekoniecznie jesteś w swoim jestestwie, w swojej esencji. Dzięki obecności, zatrzymaniu, ciszy, uważnemu ruchowi, delikatnemu dotykowi możesz zbliżać się do siebie, do tego kim jesteś w danej chwili. Ta chwila jest teraz i drugiej takiej nie będzie. Im bardziej to dostrzegasz, tym bardziej stajesz się, spełniasz w swojej jaźni.

Podróż do wewnątrz odbywa się poprzez uważność a nie reaktywność. Dzięki uważności, miłującej obecności, współczuciu do samego siebie, będziesz mógł zauważyć jak doświadczanie obecności zaznacza się w Twoim ja i jak Twoje ja jest obecne w danej chwili. Dzięki obecności, budujesz swoją świadomość swoich myśli, odczuć, uczuć, przyjmujesz siebie takim jakim jesteś.
Bardzo mocno wpiera ta dynamikę medytacja uważności, zarówno uważna joga, body skan, uważny ruch,  także wszystkie doświadczenia związane z uważnością w parach jak i w grupie. Dzięki milczeniu, które będzie towarzyszyło podczas niektórych dni warsztatu, będziesz mógł jeszcze bardziej zbliżyć się do siebie samego.

Zasadniczą rolę w wyciszaniu siebie będzie grał delikatny dotyk stosowany podczas pracy grupowej w parach. Pozwoli on głębiej wejść w stan relaksacji i otworzyć swoje ciało na głębokie zasoby medytacyjne.
Będziemy się posługiwać różnymi formami pracy. Zarówno Mindfulness, elementy dotyku z terapii krzyżowo czaszkowej, elementy dotyku delikatnej bioenergetyki, Somatic Experiencing, techniki wizualizacyjne.

Ponieważ jest to ostatni okrąg będziesz miał  okazję zauważyć jak przebiegał Twój rozwój i w jakim miejscu teraz jesteś.

WARUNKI UCZĘSTNICTWA:

1.Osobista decyzja na pracę własną.

2.Wstępna konsultacja z terapeutą prowadzącym, która jest podstawą uczestnictwa w grupie terapeutycznej.

3.Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

SPOSÓB REALIZACJI:  Zaczynamy w piątek od godz. 10:00 do 19:00 a drugiego dnia od 9:00 do 18:00.

GDZIE: Instytut Rozwoju Potencjału Życia, Bielsko – Biała, ul. Mickiewicza 39/7

TERMIN:  wrzesień 2019 – luty 2020 r. I spotkanie 20-21 września. II spotkanie 11 – 12 października. III spotkanie 15 – 16 listopada. IV spotkanie 13-14 grudnia. V spotkanie 10-11 stycznia 2020 r. VI spotkanie 7-8 luty 2020 r.

ILOŚĆ OSÓB: do 12 osób.

Zaliczkę w wysokości 750 zł. proszę wpłacić do 20 sierpnia  2019 r. na konto: Instytut Rozwoju Potencjału Życia ING 75 1050 1070 1000 0092 6304 9943. Pozostałe raty przed kolejnym zjazdem (3 raty po 600 zł. i przed 5 spotkaniem 350 zł.). Proszę podać w tytule przelewu: Ja obecne grupa półroczna oraz imię, nazwisko uczęstnika.

Instytut zwraca 90% wpłaconej kwoty osobom, które pisemnie odwołują swoje uczestnictwo co najmniej 30 dni przed jego rozpoczęciem. W przypadku 2 tygodni od rozpoczęcia zwrot 50% zaliczki lub wpłaty. W przypadku późniejszej pisemnej rezygnacji nie zwracamy wpłaty, chyba że miejsce zostanie wykorzystane z listy oczekujących.

Zgłoszenie swojego uczestnictwa proszę kierować pod nr tel. 603067413 lub drogą internetową e- mail- piotrinstytut@gmail.com

Prowadzący: Piotr Bednarczyk